Družstvo dívek z Gymnázia Šumperk stříbrné na republikovém finále Středoškolského atletického poháru 2024

Na letošním republikovém finále Středoškolského atletického poháru reprezentovala Olomoucký kraj trojice družstev. Více informací v příspěvku.

V kategorii dívek se účastnilo jednak družstvo Gymnázia Šumperk, které zvítězilo na našem krajském finále, tak také na divokou kartu družstvo Gymnázia Olomouc-Hejčín. V kategorii chlapců se zúčastnilo družstvo Gymnázia Jakuba Škody Přerov.

Nejúspěšnější z našich reprezentantů bylo družstvo dívek Gymnázia Šumperk, které velmi pěkným bodovým ziskem 9374 bodů vybojovalo stříbrné medaile.

Družstvo dívek Gymnázia Olomouc-Hejčín, bez jedné z klíčových opor, skončilo na 10. místě se ziskem 8643 bodů.

V kategorii chlapců se naše družstvo z Gymnázia Jakuba Škody Přerov umístilo a 13. místě se ziskem 8405 bodů.